O blogu

Facebookgoogle_plusmail

Po studiach i kilku latach pracy możesz być specjalistą, zarabiać relatywnie nieźle i konsumować relatywnie dużo. Ale nie tylko. Możesz myśleć, pisać, działać. Zgodnie z inteligencką tradycją. Ja tak robię.

Moje poglądy wypływają z chrześcijaństwa, a poprzez obserwacje, lektury i autopsję doszedłem w okolice anarchizmu.

Znam się trochę na biznesie, szczególnie marketingu (trochę bardziej niż przeciętny bloger), wychowaniu, mam doświadczenie jako obywatel, pracownik, przedsiębiorca i konsument, a przede wszystkim człowiek. I z perspektywy tego doświadczenia prowadzę swoje zapiski.

Zapraszam też innych inteligentów, także o zupełnie odmiennych poglądach, do współpracy i pisania artykułów. Etos inteligencki to także chętna i godna wymiana zdań. Ktoś musi to robić…

Facebookgoogle_plusmail

1 thought on “O blogu

 1. Krzysztof

  Witam. Ten tekst o Republice Tarnobrzeskiej pisałem kilka lat temu i nie pamiętam z jakich źródeł korzystałem. W moim prywatnym archiwum dysponuję jedynie zbiorem referatów wygłoszonych z okazji 60-lecia RT, zebranych w formie książki „Republika Tarnobrzeska w świetle faktów i dokumentów” Krajowa Agencja Wydawnicza Rzeszów 1982 rok.

  Stanisław Lato – Podłoże chłopskiego buntu
  Antoni Podraza – Ruch ludowy w Polsce południowej na przełomie XIX i XX w
  Jerzy Danielewicz – Republika Tarnobrzeska w świetle faktów i dokumentów
  Stanisław Czerpak – Walka o reformę rolną przywódców Republiki Tarnobrzeskiej i radykalne wystąpienia chłopskie na wsi w 1919 roku
  Zdzisława Trawińska – Z działalności rewolucyjnej Tomasza Dąbala.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.